Cyfrowo Bezpieczna Szkoła - to nowy projekt, do realizacji którego przystępuje nasza szkoła. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, przed przystąpieniem do jego realizacji, prosimy całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów i rodziców o wypełnienie ankiet. Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej. Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju.

Dlatego też bardzo nam zależy na całkowitej szczerości i autentyczności odpowiedzi.

Ankieta dla Uczniów

Ankieta dla Rodziców

Ankieta dla Nauczycieli

Zbigniew Kazimierowicz