Zespół Szkół w Sokółce

Smaller Default Larger

Oddaj swój głos na Mateusza i jego zespół

 

W środku - Mateusz BajkoAbsolwent naszego Liceum (2011/2012) – Mateusz Bajko - uczeń klasy informatycznej – obecnie student Politechniki Białostockiej wspólnie z Mateuszem MarkiewiczemMichałem Jaszczukiem stworzyli innowacyjną aplikację, która ma szansę na miano Podlaskiej Marki. Od 13 marca do 2 kwietnia można głosować na wybraną markę. Można to zrobić bezpłatnie na stronie: podlaskamarka.pl. Więcej szczegółów na temat Animy oraz formularz do głosowania na projekt, którego współtwórcą jest Mateusz Bajko dostępny jest na stronie: podlaskamarka.pl/Anima - Inteligentny System Powiadomień.

Anima to inteligentny system powiadomień. Składa się on z aplikacji na smartfony oraz z urządzenia elektronicznego. Istnieje już jego prototyp. Teraz studenci pracują nad wprowadzeniem systemu na rynek.

Jak funckjonuje Anima?

Jeśli często zdarza ci się zapomnieć, co miałeś zrobić po powrocie do domu, to Anima jest rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Anima to pomocny lisek, który łącząc się z twoim telefonem za pomocą Bluetooth, aktywuje przypomnienie dokładnie wtedy, gdy przekroczysz drzwi wejściowe swojego domu.

Zaprogramowany lisek siedzi i nasłuchuje, czy ktoś nie wchodzi do domu. W momencie, kiedy w jego zasięgu pojawi się zarejestrowany użytkownik z telefonem, urządzenie go rozpozna i prześle mu wiadomość – przypominajkę. Informacja może pojawić się jako notatka od nas samych dla siebie lub jako wiadomość od innych użytkowników. Działanie Animy można porównać do latarni morskiej. Urządzenie wewnątrz posiada mechanizm oparty o Bluetooth Low Energy, które nieustannie nadając krótkie sygnały potrafi zidentyfikować w jakiej odległości znajduje się telefon użytkownika – czy wyszedł z zasięgu, czy się w nim znajduje. To właśnie na tej zasadzie Anima rozpoznaje osoby zarejestrowane do systemu.

Teraz studenci pracują nad wprowadzeniem systemu na rynek. Rozpoczęcie przedsprzedaży planują na koniec roku.


Anima przeszła przez gęste sito podczas kwalifikacji do finałowego etapu plebiscytu Podlaska Marka. Do konkursu wysłano około 220 zgłoszeń, zakwalifikowało się natomiast jedynie 21 przedsięwzięć. Anima została nominowana w kategorii Odkrycie, wspólnie z dwoma innymi przedsięwzięciami.
Wyniki głosowania poznamy 24 kwietnia na uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Nauczyciel informatyki w LO Sokółka
Zbigniew Kazimierowicz

Godło Polski
Zespół Szkół w Sokółce
ul. Mickiewicza 11

tel: (85) 711-25-29

fax: (85) 711-25-74

e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl

dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl

pedagog: pedagog@andryszczyk.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl

 


Snapchat

Do końca roku zostało

Do końca roku szkolnego zostało
61 dni.
Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Projekty i współpraca

Współpraca polsko-białoruska