Zespół Szkół w Sokółce

Smaller Default Larger

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

     16    26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w klasach trzecich. Na uroczystość przybyli: dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce p. Anna Aniśkiewicz, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Joanna Pigiel (kl. III B), p. Bernard Jasielczuk (kl. III C) i p. Anna Acewicz (kl. III D), dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce p. Iwona Grzybowska, nauczyciele, pracownicy administracji iobsługi, rodzice, absolwencii uczniowie naszej szkoły.

       W 2019 r. świadectwo ukończenia LO im. Mikołaja Kopernika otrzymało 82 absolwentów.

Sześcioro z nich może pochwalić się świadectwem z wyróżnieniem:

Weronika Maria Słoma (kl. III A) średnia ocen 5,22

Martyna Ziziuk (kl. III C) śr. 5,00

Artur Lapata (kl. III D) śr. 5,00

Piotr Grusza (kl. III B) śr. 4,84

Marcin Łukaszewicz (kl. III B) śr. 4,79

Adam Białous (kl. III A) śr. 4,78

Dziękując uczniom za wysokie oceny, pracę na rzecz szkoły, sukcesyw olimpiadach i konkursach, zawodach sportowych i artystycznych, pracęw wolontariacie pani Dyrektor wręczyła uczniom podziękowania i nagrody książkowe, a najlepszym sportowcom dyplomy i pamiątkowe medale.

   W czasie akademii kończącej naukę uczniów klas trzecich pożegnaliśmy również p. Jana Malewicza. Pan Jan Malewicz jest już na zasłużonej emeryturze. Przepracował w naszej szkole 15 lat i pełnił obowiązki kierowcy, konserwatora, woźnego, ale i wychowawcy młodzieży, nierzadko trenera i wiernego kibica zawodników, z którymi jeździł na różne zawody. Zawsze mogliśmy liczyć na Pana Janka - nawet w wolne soboty i niedziele. Nikt z nas nie wie tyle o szkole co Pan Janek. Zna każdy zakamarek, wie gdzie jest zawór od wody, gdzie bezpieczniki. Każda usterka, awaria szybko była usuwana, bo zawsze, jeśli potrzebowaliśmy pomocy, mogliśmy na Pana liczyć. „Złota rączka” to określenie, które najbardziej pasuje do Pana- stwierdziła pani Dyrektor.

   Część artystyczna tegorocznego zakończenia została przygotowana przez uczniów klasy II A, II BC i I A. Złożyły się na nią piosenka w wykonaniu Patrycji Prokopczyk (II A), ogłoszenie wyników plebiscytu, skecz autorstwa Julii Rutkowskiej (II A) oraz kolejna edycja eLOwizji.

   Tradycją naszej szkoły jest plebiscyt przeprowadzany na zakończenie klas trzecich. W tym roku uczniowie klas trzecich i drugich wybrali zwycięzców aż w 11 kategoriach. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Artur Lapata ( Einstein LO 2019),

Jakub Kozłowski (Majsterkowicz LO 2019),

Anna Wróblewska (Najpiękniejsza niewiasta LO 2019),

Daniel Danilewicz (Największy przystojniaczek LO 2019),

ponownie Artur Lapata (Największy bicek LO 2019),

Cezary Wiszniewski (Osobowość LO 2019),

Wiktoria Żylińska (Picasso LO 2019),

Marcin Łukaszewicz (Pomocne łapki LO 2019),

Weronika Maria Słoma (Słowik LO 2019),

Aleksandra Jackiewicz (Sportowa wariatka LO 2019),

i Jakub Sawicki (Sportowy świr LO 2019).

W sumie w 6 z 11 kategorii triumfowali uczniowie klasy III D. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

   W tym roku eLOwizja miała nieco inny charakter. Wysłuchaliśmy 6 piosenekw wykonaniu 7 wykonawców. Swoje możliwości wokalne zaprezentowali: Daria Szymaniuk (III C), Mateusz Zalewski (I B), Artur Lingo (III C), Kaja Klimczak (I A), Emilia Gudalewska (I C) i Krzysztof Pawłowski (I A) oraz Patrycja Prokopczyk (II A).

   Na zakończenie akademii trzecioklasiści wysłuchali życzeń młodszych kolegów. Wkrótce opuścicie szkolne mury. Nie oznacza to rozłąki, ani zapomnienia o tych, którzy tu zostają: nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegachi koleżankach. Przecież to tutaj rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźniei wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane, stawało się zrozumiale, przyjaznei bliskie. Mam nadzieję, że wszystko to pozostanie w Waszej pamięci na całe życie.
Życzę Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze
otwarte.

Organizatorzy wręczyli absolwentom płyty ze zdjęciami przedstawiającymi ich trzyletni pobyt wsokólskim liceum.

      Po części oficjalnej absolwenci wraz z wychowawcami klas spotkali sie w klasach na rozdaniu swiadectw ukończenia szkoły. Były podziękowania, łzy wzruszeniai ostatnie wspólne zdjęcie.

     Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i pracy wielu osób.
W skeczu wzięli udział Konrad Rećko i Wojtek Zieziula (obaj z I A) oraz uczniowie kl. II A: Julia Rutkowska, Aleksandra Uściłko, Justyna Szczesiul, Gabriela Hołownia, Paulina Fiedorczyk, Kinga Rokicka, Patrycja Prokopczyk, Joanna Zielenkiewicz, Anna Paszko, Wiktoria Andrzejewska i Michał Wróblewski. Prezentacje przygotowali Mateusz Czeczot, Piotr Gliński i Wojciech Cwanek (wszyscy z II BC) oraz Dawid Ostapkiewicz z I A. Zdjęcia wykonał Dawid Kisiel z I B.

Uroczystość prowadziły uczennice klas drugich Patrycja Szuszkiewicz i Karolina Znorko (część oficjalna i artystyczna) oraz Bogusława Romanowicz i Beata Kuklicz (eLOwizja 2019). Opiekę nad uczniami sprawowali p. prof. Joanna Czemiel (wychowawca kl. II BC, eLOwizja 2019) i p. prof. Jarosław Hlebowicz (wychowawca kl. II A, cześć oficjalna i artystyczna).

{gallery}2019_04_26_trzecie_klasy{/gallery}

Godło Polski
Zespół Szkół w Sokółce
ul. Mickiewicza 11

tel: (85) 711-25-29

fax: (85) 711-25-74

e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl

dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl

pedagog: pedagog@andryszczyk.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl

 


Snapchat

Do końca roku zostało

Do końca roku szkolnegoWakacje! dni.
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Projekty i współpraca

Współpraca polsko-białoruska