Zespół Szkół w Sokółce

Oficjalana witryna Zespołu Szkół w Sokółce, w skład którego wchodzi Liceum ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce
Smaller Default Larger

69987281 2446259242094816 4444227193471500288 nInauguracja 2019/2020

„W dniu dzisiejszym inaugurujemy rok szkolny 2019/2020. To dla nas rok szczególny, gdyż w pierwszych klasach uczyć się będę absolwenci gimnazjów i absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. To rok wielkich wyzwań dla uczniów, kadry pedagogicznej oraz organu prowadzącego.

Ze swojej strony mogę zapewnić że Powiat Sokólski dokłada wszelkich starań, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym. Podejmujemy działania, których celem jest pozyskanie środków na unowocześnienie bazy dydaktycznej, uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej i stypendia. Jednak najwięcej zależy od was drodzy Uczniowie. To Wy kierujecie swoją przyszłością - róbcie to mądrze i z odpowiednim zaangażowaniem. Niech rok 2019/2020 będzie czasem zdobywania nowych umiejętności, doświadczeń oraz rozwijania wszelkich zainteresowań. Pamiętajcie przy tym, że szkoła to nie tylko lekcje ale też miejsce na zawieranie przyjaźni, naukę szacunku oraz otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Drodzy Nauczyciele, życzę państwu realizacji ambitnych planów zawodowych oraz interesujących i budujących rozmów z uczniami. Mam nadzieję, że praca z młodzieżą oraz odkrywanie nowych talentów będzie dla państwa źródłem radości. Szanowni Rodzice, życzę państwu dumy z osiągnięć państwa dzieci oraz owocnej współpracy z dyrekcją i kadrą pedagogiczną szkoły. Niech ten rok będzie rokiem obfitującym w sukcesy uczniów, nauczycieli, rodziców i organu prowadzącego. Wszystkim życzę zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.” - słowa Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół w Sokółce odczytała Magdalena Świrydowicz - pracownik Referatu Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sokółce.

W inauguracji wzięli udział również zaproszeni goście: porucznik Krzysztof Lorek z Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendant Powiatowy Policji w Augustowie, a jednocześnie absolwent LO i przedstawiciel Rady Rodziców LO w Sokółce - mł. inspektor Krzysztof Pawłowski, absolwenci z roku 1963: Czesław Łapicz - wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Lech Banachowski – przedstawiciele Rady Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka.

Pani Dyrektor Iwona Grzybowska powitała wszystkich zebranych i poinformowała, że nowy rok szkolny rozpoczyna 323 uczniów, z czego w klasach pierwszych uczyć się będzie 72 absolwentów gimnazjów, którzy spędzą w murach szkoły 3 lata oraz 112 absolwentów szkoły podstawowej, których nauka trwać będzie 4 lata. Sokólskie liceum to szkoła z ponad 70 letnią tradycją, zawsze była elitarną szkołą w Sokółce, skupiała najlepszą młodzież: mądrą, inteligentną, pełną pomysłów i zaangażowana w różnorakie przedsięwzięcia. Tak jest i dzisiaj. W naszych szeregach mamy ambitnych uczniów, którzy podejmują wyzwania, uczestniczą w olimpiadach, konkursach, zawodach osiągając wysokie wyniki na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Ich osiągnięcia doceniane są przez władze centralne - poprzez ufundowanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, władze powiatowe, które fundują stypendium z Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, w skrócie nazywane - “Stypendium Starosty Sokólskiego”. W ubiegłym roku szkolnym przyznano takie stypendia prawie 90 uczniom. Dzisiaj po raz drugi zostaną wręczone stypendia Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka. Jest to fundacja, która powstała w roku 2017 jako jeden z owoców V Zjazdu Absolwentów LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. Ma za zadanie promować i nagradzać najzdolniejszych uczniów. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Rady i Zarządu Fundacji - powiedziała Dyrektor Iwona Grzybowska przekazując głos Prezesowi Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka - Lechowi Banachowskiemu. Stypendia otrzymali: Artur Lapata – absolwent LO –za osiągnięcia w klasie trzeciej, Dominika Bielawska- za osiągnięcia w klasie drugiej oraz Dawid Kisiel – za osiągnięcia w klasie pierwszej.

W nowym roku szkolnym życzę wszystkim dobrej współpracy, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków – zakończyła Pani Dyrektor Iwona Grzybowska

 

Zespół Szkół w Sokółce
ul. Mickiewicza 11

tel: (85) 711-25-29

fax: (85) 711-25-74

e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl

dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl

pedagog: pedagog@andryszczyk.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl

 


Snapchat

Do końca roku zostało

Do końca roku szkolnegoWakacje! dni.
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Projekty i współpraca

Współpraca polsko-białoruska