Sukces naszych licealistów na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

80475368 2076544745782039 4548965936694034432 oCztery osoby z naszego LO, spośród dziesięciu zakwalifikowanych z podlaskiego okręgu, wezmą udział w eliminacjach centralnych VI Olimpiady Wiedzy o Mediach.
W piątek, 13 grudnia, w Instytucie Studiów Kulturowych na Uniwersytecie w Białymstoku odbył się okręgowy etap VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Nasze liceum reprezentowało 12 uczniów, pod opieką pani Małgorzaty Kułakowskiej i pani Jolanty Zielenkiewicz.

Uczestnicy olimpiady musieli się zmierzyć z czterdziestoma niezwykle trudnymi i podchwytliwymi pytaniami z zakresu szeroko rozumianej wiedzy o mediach. Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny, więc wymaga od uczestników naprawdę ogromnego zasobu informacji. Jednak nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.
Etap okręgowy wygrał - zajmując I miejsce - Maciej Waluk z kl. II B,
III miejsce zajęła Anna Paszko z kl. III A,
VII miejsce - Weronika Machłajewska z kl. II B,
X miejsce - Joanna Zielenkiewicz z kl. III A.
Wyróżnienie za najlepszą pracę, przygotowaną na I etapie olimpiady, otrzymał Maciej Kułakowki z kl. II B.
Dyplom za przygotowanie największej liczby uczestników etapu okręgowego oraz wyróżnienie dla opiekuna zwycięzcy i trzech pozostałych laureatów etapu okręgowego Olimpiady, dostała p. Małgorzata Kułakowska. Specjalne podziękowania za najliczniejszą reprezentację uczestników, którzy wzięli udział w etapie okręgowym, otrzymała również Dyrekcja szkoły.
Maciej Waluk w nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymał dwutygodniową wizytę studyjną w TVP3 Białystok, a Anna Paszko - za III miejsce - trzytygodniowy staż dziennikarski w Polskim Radiu Białystok.
Laureaci etapu okręgowego wezmą udział w eliminacjach centralnych, które odbędą się 13 i 14 marca 2020 roku na Uniwersytecie Warszawskim.
Głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w okręgu podlaskim - Instytut Studiów Kulturowych na UwB. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wszystkim Uczniom, którzy w tym roku podjęli trud przygotowania się do Olimpiady serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Zachęcamy do udziału w przyszłym roku, a uczestnikom zawodów centralnych życzymy wytrwałości w przygotowaniach i... trzymamy kciuki!

Małgorzata Kułakowska i Jolanta Zielenkiewicz,
opiekunowie merytoryczni uczniów