729x308 280x158Decyzją Premiera RP szkoły pozostają zamknięte do 10 kwietnia.

Od dzisiaj tj. 25 marca nauczyciele mają obowiązek realizować podstawę programową poprzez nauczanie zdalne. Nasi nauczyciele pracują z Państwa dziećmi już od 12 marca wysyłając im materiały do pracy w domu, podpowiadając jak szukać wiadomości na platformach edukacyjnych, wskazując linki do materiałów przydatnych dla uczniów. Z powodu niedoskonałości i awarii dziennika elektronicznego, wielu nauczycieli komunikuje się przez fb lub konta mailowe do tego stworzone. Utworzone zostały grupy klasowe, które komunikują się z nauczycielem.

Wprowadzenie nauki zdalnej, nierealizowanej dotychczas w większości szkół, jest sprawą nie tylko nową, ale i trudną, wymagającą nauczenia się pewnych technik, tworzenia baz danych, organizacji nauki zdalnej. Cały czas pracujemy nad przygotowywaniem i doskonaleniem zasad i form nauczania na odległość przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi.

Mając na uwadze braki w sprzęcie komputerowym, brak dostępu do Internetu, lub inne niedogodności nie będziemy prowadzić wszystkich lekcji online. To nauczyciele ustalają z uczniami najdogodniejsze formy współpracy.

Od dzisiaj pojawiła się możliwość wysyłania wiadomości przez dziennik elektroniczny i dodawania załączników.

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt z nauczycielami za pośrednictwem wiadomości przesyłanych przez dziennik elektroniczny, maili oraz wiadomości w aplikacji Messenger.

Osoby, które mają ograniczenia sprzętowe proszę o kontakt z dyrekcją Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Dyrektor Zespołu Szkół Iwona Grzybowska

Kwiecień 2020