Zespół Szkół w Sokółce

Smaller Default Larger

Kochani uczniowie

Dzisiaj jest szczególny dzień dla społeczności szkolnej. To dzień zakończenia roku szkolnego klas trzecich.

Ale nie tak miało wyglądać zakończenie roku. Mieliśmy się spotkać na uroczystej akademii, wysłuchać przemówień, podziękować nauczycielom, wychowawcom i sobie nawzajem za te trzy lata wspólnie przeżytych na nauce i zabawie. Jeszcze tak niedawno, na studniówce, wyobrażaliśmy sobie ten dzień. A potem miała być Matura – najważniejszy egzamin, nazywany przez wielu egzaminem dojrzałości.
A dzisiaj wszystko wygląda inaczej. Nikt nie spodziewał się, że w kraju będzie epidemia, która wyłączy nas z życia szkolnego, że uda Wam się „przełożyć maturę”, że będziemy musieli poddać się rygorom epidemiologicznym, ba nawet nie będziemy mogli wyjść z domu. Żyjemy w innym świecie, nie takim do jakiego nas przygotowywano.

 

Ale czas biegnie nieubłagalnie i pewne zdarzenia muszą nastąpić. To najszczęśliwszy dzień dla niektórych z Was – zakończenie roku szkolnego, zakończenie obowiązkowej edukacji, zakończenie dyscypliny i opieki rodziców. Dla wielu to smutny dzień – dzień pożegnania z koleżankami i kolegami, nauczycielami, Panią Sekretarką i obsługą szkoły. Kończy się czas beztroskiego dzieciństwa, czas, kiedy inni podejmowali decyzje, odpowiadali za Was, dbali o Was. Teraz to Wy będziecie musieli dbać o innych.

Dzisiaj po raz ostatni spotykacie się w naszej szkole jako uczniowie. Niestety nie możecie spotkać się z kolegami i koleżankami, z którymi przebywaliście przez ostatnie trzy lata, dzień w dzień, z wychowawcami i nauczycielami, którzy walczyli o Was, troszczyli się - ale i stawiali wymagania. Szkoła to miejsce gdzie doświadczaliście skrajnych uczuć: radości z sukcesów, ale i goryczy porażek, gdzie wzloty i upadki przeplatały się każdego dnia. Mam nadzieję, że radości, uśmiechu, satysfakcji z dobrze wykonanych zadań - było zdecydowanie więcej. I tylko te chwile będziecie wspominać.

Czas szkoły średniej to najlepszy czas w Waszym życiu. To właśnie tu, w naszej szkole, kształtował się Wasz charakter, przeżywaliście pierwsze uniesienia, porywy miłości i pierwsze rozczarowania. Mam nadzieję, że my nauczyciele pomagaliśmy Wam nie tylko w zdobywaniu wiedzy, nie tylko w rozwiązywaniu trudnych problemów naukowych, nie tylko w doskonaleniu siebie, ale też wspieraliśmy w trudnych sytuacjach, wpajaliśmy zasady, którymi będziecie kierować się w życiu, pomogliśmy Wam dorosnąć. Teraz będziecie odpowiadać sami za siebie, za swoje decyzje, ale i za osoby, z którymi spotkacie się w dorosłym życiu.

Pomimo tej trudnej sytuacji, w której żyjemy, w której żyje całe społeczeństwo, cały świat, życzę Wam spełnienia marzeń, realizacji celów i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

Dzisiaj kończy się pewien etap, ale zaczyna się kolejny - przed Wami wiele możliwości. Wykorzystajcie je i nie bójcie się spełniać swoich marzeń.

I chociaż perspektywa matury odwleka się w czasie, życzę powodzenia na maturze.

Dyrektor szkoły

Iwona Grzybowska

{gallery}2020_04_24{/gallery}

Aby przypomnieć te 3 lata klasa II A przygotowała podsumowanie Waszej nauki:

https://drive.google.com/file/d/19gWW_nFFhWlPPMg9tZdlopHEFWiLNvoJ/view?usp=sharing

 

Godło Polski
Zespół Szkół w Sokółce
ul. Mickiewicza 11

tel: (85) 711-25-29

fax: (85) 711-25-74

e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl

dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl

pedagog: pedagog@andryszczyk.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl

 


Snapchat

Do końca roku zostało

Do końca roku szkolnegoWakacje! dni.
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Projekty i współpraca

Współpraca polsko-białoruska