Szanowni Abiturienci

0x0Nauka w szkole ponadgimnazjalnej dobiegła końca. Macie za sobą wiele miesięcy wytężonej pracy, której owoce widzicie na swoich świadectwach. Gratuluję wspaniałych sukcesów i osiągnięć. Cieszę się, że rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą postawiła przed Wami szkoła. Jesteście kapitałem społecznym naszego kraju, a Wasze sukcesy przynoszą zaszczyt i sławę Powiatowi Sokólskiemu.

Od ponad miesiąca w Polsce panuje epidemia COVID-19. Od tego czasu w szkołach wdrożono model pracy zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W dobie pandemii wszyscy, Wy także, musicie zetknąć się z nową rzeczywistością i końcem roku szkolnego, jakiego jeszcze nie było.

Mimo trudnej sytuacji, z pewnością czujecie radość związaną z niebawem rozpoczynającymi się wakacjami. Pamiętajcie, że ten czas nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych bliskich. Pamiętajcie również, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. W obliczu pandemii musicie podjąć to wyzwanie z wielką odpowiedzialnością. Tylko działając wspólnie, w poczuciu solidarności możemy skutecznie przezwyciężyć ten trudny okres. Pamiętajmy o tym!

Drodzy Maturzyści, w tym ważnym dla Was czasie, życzę wiary we własne siły i umiejętności. Mądrze wykorzystajcie swoją wiedzę. Niech wypracowane przez Was wyniki egzaminu maturalnego będą wysokie i pozwolą na realizację życiowych planów. Powodzenia!

Z poważaniem,

Starosta Sokólski