Spotkanie z poezją Joanny Raczkowskiej

103207641 2407098786059965 3750722991719879471 o"Piszę, gdy napotkam na swojej drodze ludzi, rzeczy, zdarzenia, które są dla mnie jak drogowskazy. Staram się opisując je dokładnie dostrzegać i rozumieć"- tak o swojej twórczości mówiła Joanna Raczkowska, nasza absolwentka, studentka farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Z poetką i jej twórczością mieliśmy okazję spotkać się w tym roku szkolnym we wrześniu, na zorganizowanym wspólnie z Biblioteką Publiczną "wieczorze poetyckim". Asia opowiadała wówczas o początkach swojej poetyckiej twórczości, o swoich pasjach i inspiracjach, o nauce w liceum i konkursach, które wygrywała. Bardzo życzliwie i serdecznie zachęcała do pisania i szukania inspiracji w otaczającej nas rzeczywistości.

Podczas nauki w naszym liceum (w klasie medycznej) Joanna została laureatką ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Trzykrotnie stała na podium w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O Złote Pióro", II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Pomóż ocalić życie bezbronnemu", otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Markowej.... Jej wiersze były recytowane, a nawet śpiewane na szkolnych apelach i uroczystościach oraz podczas realizowanych projektów o wielokulturowości naszego miasta.

Wszystkich, a szczególnie tych, którzy nie mieli okazji spotkać się z poetką, zachęcam do obejrzenia zdjęć ze spotkania, ale przede wszystkim zachęcam do lektury jej wierszy - w załączonej prezentacji "Jesienna rupieciarnia". Może staną się dla Was inspiracją, impulsem czy natchnieniem do pisania.

Joasi zaś - w imieniu całej naszej szkolnej społeczności - życzę powodzenia na obronie pracy magisterskiej i spełnienia marzeń, a najbardziej tego o wydaniu własnego tomiku poetyckiego!

Małgorzata Kułakowska

Lipiec 2020