Zespół Szkół w Sokółce

Smaller Default Larger

Internat i stołówka Zespołu Szkół w Sokółce

 

Internat Zespołu Szkół w SokółceInternat Zespołu Szkół w Sokółce mieści się przy ulicy Mickiewicza 11a i jest placówką koedukacyjną przeznaczoną dla uczniów naszej szkoły, a w miarę posiadanych wolnych miejsc, dla uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie miasta Sokółka, uczących się poza miejscem stałego zamieszkania. W internacie zapewniona jest całodobowa opieka. Dyżury pełnią wykwalifikowani wychowawcy oraz opiekunowie nocni.

Dysponujemy 30 miejscami z pokojami 2, 3 lub 4 osobowymi. W każdym sektorze znajdują się toalety i łazienki z natryskami. Młodzież ma do dyspozycji świetlicę, gdzie można obejrzeć wiadomości, dobry film, poczytać książkę czy miło spędzić czas z kolegami.

W internacie funkcjonuje stołówka, gdzie można smacznie zjeść, a nasze panie kucharki chętnie przystają na propozycję dań preferowanych przez młodzież.

Zapewniamy wsparcie psychologiczne oraz możliwość rozwijania zainteresowań kulturalnych i sportowych Staramy się stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, tak by młodzież czuła się u nas jak w domu. Zapewniamy dobre warunki do nauki, organizujemy czas na cichą naukę własną. Utrzymujemy stały kontakt z  rodzicami, nauczycielami, pedagogiem szkolnym, współpracujemy także z poradnią pedagogiczno – psychologiczną.

Dużym powodzeniem cieszą się już tradycyjne imprezy internackie tj.: Pasowanie na wychowanka internatu - otrzęsiny, Andrzejki, Jasełka wraz z uroczystą wieczerzą wigilijną, czwartkowe wieczory filmowe, a także integrujące wyjścia z młodzieżą (kino, pizza, lodowisko). W czasie wolnym organizujemy zajęcia tematyczne i warsztaty wspierając się pomysłami naszej młodzieży. W sezonie lubimy wspólne ogniska i dobrą zabawę. Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie wychowanków, młodzież ma możliwość korzystania z hali sportowej, gdzie często rozgrywane są mecze piłki nożnej i siatkowej, tenisa stołowego oprócz tego można zadbać o swoją kondycję na siłowni.

Wszelkie nieporozumienia i problemy staramy się rozwiązywać na bieżąco w ramach kompetencji zawodowych, skupiamy się przede wszystkim na sukcesach osobistych i szkolnych naszych podopiecznych oraz na dążeniu do poprawy problematycznych postaw i zachowań uczniów. Kładziemy nacisk na kształtowanie kultury osobistej i sztuki tolerancji, a także na dążeniu do otwartości i wzajemnego poszanowania.

Naszym wychowankom zapewniamy:

- odpowiednie warunki do nauki,

- miłą i życzliwą atmosferę,

- kompetentną opiekę wychowawcza,

- poczucie bezpieczeństwa,

- miłe spędzanie czasu wolnego (imprezy, wspólne wyjścia, wycieczki),

- wieczory filmowe,

- zajęcia i warsztaty tematyczne

- zajęcia sportowe

 

{gallery}internat{/gallery}

Godło Polski
Zespół Szkół w Sokółce
ul. Mickiewicza 11

tel: (85) 711-25-29

fax: (85) 711-25-74

e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl

dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl

pedagog: pedagog@andryszczyk.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl

 


Snapchat

Do końca roku zostało

Do końca roku szkolnegoWakacje! dni.
Listopad 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Projekty i współpraca

Współpraca polsko-białoruska