Powiatowy konkurs "100 pytań na 100-lecie niepodległości 1918-2018"

IMG 3663 01 uczestnicy minDnia 5 listopada 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce odbył się etap pisemny POWIATOWEGO KONKURSU „100 PYTAŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI 1918 – 2018”.

Celem konkursu było:uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii Polski, geografii oraz historii sportu i literatury polskiej.

W konkursie wzięło udział 73 uczestników z 10 szkół powiatu sokólskiego
w kategoriach:

- „Młodzik” – kl. VI - VII szkoły podstawowej – 10 uczniów,

- „Junior” – kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum - 26 uczniów,

- "Żak" – uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych - 37.

Po napisaniu testu uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum obejrzeli prezentację o aktualnych wydarzeniach i sukcesach uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce oraz odbyli spacer po szkole. Zainteresowani uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy szkolnej.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Adam Białous, Weronika Słoma, Marcin Kulaszewicz, Karolina Znorko i Michał Wróblewski.

Jury konkursu w składzie: Danuta Lewczuk, Małgorzata Kułakowska, Krystyna Możejko - Andryszczyk, Irena Szymaniak, Dorota Dziakowska, , Bożena Marcińczyk, Andrzej Dowgiert, przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

KATEGORIA „MŁODZIK” - uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej:

I miejsce – Dominika Gasparewicz – ucz. SP w Dąbrowie Białostockiej

II miejsce – Kamil Zajkowski – ucz. SP nr 1 w Sokółce

III miejsce – Beata Pigiel – ucz. SP w Dąbrowie Białostockiej

Wyróżnienie:

Jakub Piotrowski – ucz. SP nr 3 w Sokółce

KATEGORIA „JUNIOR” – ucz. klasy VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum:

I miejsce – Agnieszka Chudziutko – ucz. SP w Dąbrowie Białostockiej

II miejsce – Natalia Tochwin – ucz. SP nr 1 w Sokółce

III miejsce – Oliwia Zubrzycka – ucz. SP nr 1 w Sokółce

Wyróżnienie:

Gabriel Baranowski - ucz. SP w Dąbrowie Białostockiej

KATEGORIA „ŻAK” - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Adam Białous – ucz. LO im. M. Kopernika w Sokółce

II miejsce – Paulina Oleńska – ucz. Zespół Szkół Rolniczych Sokółce

II miejsce – Artur Jerzy Małachwiej - ucz. Zespół Szkół Rolniczych Sokółce

III miejsce – Weronika Słoma - ucz. LO im. M. Kopernika w Sokółce

Wyróżnienia:

1. Mateusz Żamojtuk – ucz. LO w Suchowoli,
  2. Juliusz Woronowicz – ucz. Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce,
  3. Bartosz Sienkiewicz – ucz. LO w Dąbrowie Białostockiej,
  4. Bartosz Kunicki – ucz. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
    w Janowie

Dnia 8 listopada 2018 r. podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, pani dyrektor Iwona Grzybowska i pani Anetta Zubrzycka – Kierownik Referatu Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sokółce, wręczyły dyplomy i nagrody.

Szczególne podziękowania składamy nauczycielom, opiekunom za zaangażowanie             i zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie „100 PYTAŃ na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI” z następujących placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 1         i nr 3 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Geniuszach, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej, LO w Sokółce, LO w Suchowoli, LO w Dąbrowie Białostockiej, z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Sponsorami nagród w konkursie byli:

1. 1.Starosta Sokólski - pan Piotr Rećko
  2. 2.Burmistrz Sokółki – pani Ewa Kulikowska
  3. 3.Lokalna Grupa Działania „Szlak Tatarski”

Nagrodzonym gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za ufundowane nagrody.

Danuta Lewczuk

Przewodnicząca Zespołu ds. Promocji Szkoły