98 rocznica Bitwy Niemeńskiej

małe23 września 2018r. odbyły się uroczyste obchody 98 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Bitwa Niemeńska uważana jest za drugi sukces militarny Wojska Polskiego w kontrofensywie przeciw Armii Czerwonej po Bitwie Warszawskiej w trakcie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

Msza św. w intencji ojczyzny oraz poległych żołnierzy została odprawiona przy ołtarzu polowym na cmentarzu grzebalnym przy parafii św. Antoniego w Sokółce. Organizatorami uroczystości było Stowarzyszenie Ułanów Litewskich, Wojsko Polskie oraz służby mundurowe pod patronatem Marszałka Senatu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci stowarzyszeń historycznych, kompania honorowa, orkiestra Straży Granicznej, harcerze, uczniowie klas mundurowych,
uczestnicy V Sztafety Niepodległości i mieszkańcy miasta. Po uroczystej liturgii pamięć poległych uczczono apelem poległych i salwą honorową oraz złożeniem kwiatów na ich grobach. Nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w uroczystości, pełnili wartę honorową wspólnie z żołnierzami 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

Dyrektor Iwona Grzybowska
Wychowawca klasy mundurowej