AKADEMIA PARAGRAFU

52002724 1550714341698418 7988121700015276032 n 1W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Akademia Paragrafu. Organizatorem projektu jest Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.

Ma on formę tutoringu prawnego i skierowany jest do młodych ludzi, którzy są zainteresowani prawem i naukami społecznymi. W projekcie biorą udział kilkuosobowe grupy uczniów, z których każda co miesiąc zapoznaje się z konkretną dziedziną prawa i otrzymuje zadania praktyczne, aby utrwalić zdobytą wiedzę prawną.
Część teoretyczna to wykłady lub webinaria. Natomiast zadania praktyczne aktywizują uczestników projektu poprzez rozwiązywanie kazusów prawniczych, udział w wystąpieniach publicznych czy też przygotowanie planu strategii procesowej. Każda grupa ma swojego opiekuna - tutora, ma dostęp do przygotowanych przez organizatora materiałów oraz platformy internetowej, umożliwiającej kontakt, wymianę materiałów i ocenę wykonanej pracy.
11 stycznia 2019 Rr. w ramach projektu odbył się w naszej szkole wykład z zakresu prawa cywilnego, którzy poprowadzili prawnicy - Jagoda Kołodziejczuk i Piotr Modzelewski (koordynatorzy projektu) W wykładzie uczestniczyły kl. II A, II D i III A (realizująca wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym).

Barbara Kołosowska
nauczuyciel historii i wos