Cudze chwalicie, swego nie znacie!

IMG 4116 1 min min26 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie Pani profesor Elwiry Szuma z Instytutu Biologii Ssaków Państwowej Akademii Nauk dotyczącym różnorodności Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Pani profesor przedstawiła nam podstawowe informacje dotyczące powstania, położenia oraz flory i fauny BPN. Opowiedziała również o działaniach ochronnych Parku w zakresie ochrony ścisłej, czynnej, krajobrazowej oraz o ptasiej dyrektywie związanej z realizacją programu Natura 2000. Poruszyła też problem, który dotyczy nas wszystkich – budowy instalacji do spalania i przetwarzania odpadów medycznych i weterynaryjnych w dolinie górnej Biebrzy w okolicach Sidry i Nowego Dworu. W tej sprawie każdy z nas może zabrać głoś.

Dziękujemy.