Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Cyfrowa Szkoła

Cyfrowobezpieczni.plNa ile jesteśmy anonimowi i bezpieczni w cyfrowym świecie? Na to i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie oraz nauczyciele naszego liceum, uczestniczący w spotkaniu z edukatorem cyfrowym panem Pawłem Pogorzelskim. Spotkaniem tym nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Cyfrowa Szkoła.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni.

Elementami realizacji projektu są:

1. Szkolenia Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa,
2. Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego
3. Ogólnopolskie Konwenty Bezpiecznej Szkoły,
4. Konkurs"Jesteśmy cyfrowobezpieczni!"

Ponadto dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców został utworzony "Punkt konsultacyjny", w którym drogą elektroniczną i telefoniczną będzie można uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania odnoszące się do problemów bezpieczeństwa cyfrowego w środowisku szkolnym. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz materiały edukacyjne dostępne są na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl

szkolni koordynatorzy projektu
Andrzej Dowgiert