Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.

Komisja została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

O historii tego święta przypomniała w swoim przemówieniu pani dyrektor Iwona Grzybowska. Nagrodziła też kilku nauczycieli za sukcesy w pracy zawodowej. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole uświetnili swoją obecnością emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty. Cieszymy się, że przyjęli nasze zaproszenie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Sekretarz Powiatu Katarzyną Nowak i członkiem Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicją Rysiejko wręczyli 16 najzdolniejszym uczniom liceum Stypendia Starosty Sokólskiego.

Wszystkim nagrodzonym uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nad organizacją i przebiegiem obchodów Dnia Nauczyciela czuwała klasa II b wraz z wychowawcą Panią prof. Jolantą Zielenkiewicz.