Drodzy Uczniowie.

700x295 280x158W związku z decyzją Premiera RP o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych do 10 kwietnia 2020r. informuję, że nauczyciele naszej szkoły są do Waszej dyspozycji.

Wiem, że większość uczniów już od 12 marca pracuje zdalnie. Początki zawsze są trudne. Nie tylko dla Was, ale i dla nas. Wprowadzenie nauki zdalnej, nierealizowanej dotychczas w większości szkół, jest sprawą nie tylko nową, ale i trudną, wymagającą nauczenia się pewnych technik, tworzenia baz danych, organizacji nauki zdalnej. Cały czas pracujemy nad przygotowywaniem i doskonaleniem zasad i form nauczania na odległość przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi.

Musimy też opracować nowe zasady oceniania o czym poinformujemy Was w najbliższym czasie.

Zachęcam wszystkich do korzystania z gotowych narzędzi dostępnych w Internecie:

1. Epodreczniki.pl
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strony  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej cke.gov.pli Okręgowej Komisji w Łomży www.oke.lomza.pl
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
  9. Serwis Ninateka
  10. Serwis Muzykoteka Szkolna
  11. Biblioteka Cyfrowa Polona
  12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
  13. Serwis Telewizji Polskiej
  14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

Nowa sytuacja będzie wymagać od Was dużo więcej samodzielności, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. Mam nadzieję, że kontakt mailowy z nauczycielami, możliwość rozmowy na Messenger, na fb, a w niedalekiej przyszłości poprzez lekcje online pozwoli nam przetrwać ten trudny dla wszystkich okres. Może dzięki temu wzajemne relacje między uczniami i nauczycielami będą jeszcze lepsze niż dotychczas. Wierzę w naszych uczniów i nauczycieli.

Informuję, że dziennik elektroniczny ma nową funkcję wysyłania wiadomości z załącznikami. Wszystkich, którzy mają problem z dostępem do dziennika proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach pracy szkoły. Sukcesywnie będę przywracać dostęp lub tworzyć nowe kanały dostępu, co nie zawsze jest łatwe i możliwe. Czasem wymaga trochę czasu i cierpliwości.

W związku z zaostrzeniem zasad dotyczących wychodzenia z domu, informuję, że czytelnia i biblioteka są nieczynne.

Bądźmy w trudnych dniach bardziej wyrozumiali, życzliwi, wspierajmy się nawzajem. Życzę zdrowia i czekam na Was w szkole.

Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce Iwona Grzybowska