Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzony jest już na całym świecie. Na stronie saferinternetday.org zapoznać się można z podjętymi i zrealizowanymi działaniami oraz listą państw, instytucji biorących udział w tym ważnym wydarzeniu.

Głównym celem DBI jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dzieci i młodzieży, z promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada 6 lutego, ale jego obchody trwać będą w całej Polsce do końca marca i realizowane będą w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych. Nasza szkoła została zgłoszona do bazy inicjatyw ogólnopolskich i już realizujemy działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa w sieci wśród naszych uczniów. Uczniowie naszej szkoły wzięli dział w lekcjach DBI organizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet: 12 lutego klasa 3A prowadzonej przez Ewę Domańską i Pawła Ogrodzki (NASK–PIB): Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad i 13 lutego klasa 1A prowadzonej przez Macieja Kępkę (FDDS): Zmieniam świat! – czym jest aktywizm online. 16 lutego klasa 1B wzięła udział w lekcji on-line prowadzonej przez Patrycję Przemyską (NASK-PIB): „Jak radzić sobie z dezinformacją.”

O dalszych działaniach będziemy informować na stronie szkoły!

Organizatorzy:
Barbara Jolanta Muszyńska