Dzień Patrona w Zespole Szkół w Sokółce

eLOwizja 2018W związku z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika w Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce odbył się Dzień Patrona. W ramach obchodów tego święta odbyło się III Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego, Szkolny Konkurs Piosenki „eLOwizja” oraz podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

W dyktandzie wzięło udział 20 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu sokólskiego. Uczniowie pisali dyktando na dwóch poziomach językowych: A2/B1 oraz B1/B2. Umiejętności ortograficzne uczniów były zróżnicowane ale organizatorzy podkreślają wysokie kompetencje laureatów. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy na poziomie A2/B1:

I miejsce: Agnieszka Budnik - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej,
II miejsce: Hanna Winiarska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza,
III miejsce: Marcel Śpiewak – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza,
Wyróżnienie: Gabriela Rabiczko – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sokółce.

Zwycięzcy na poziomie B1/B2:

I miejsce: Dominika Tolko – Zespół Szkół w Sokółce,
II miejsce: Piotr Grusza – Zespół Szkół w Sokółce,
III miejsce: Marta Surowiec – Zespół Szkół w Sokółce,
Wyróżnienie: Karol Bańkowski – Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce.

Następnym punktem programu był coroczny konkurs piosenki. Celem tej imprezy jest wspieranie uczniów uzdolnionych wokalnie i umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności szerokiej publiczności oraz poddanie ocenie profesjonalnego jury. Konkurs przygotowali uczniowie kl. II B i kl. II C. Do konkursu zgłosiło się 7 wykonawców: 6 solistów i 1 duet. Występu uczniów oceniało jury wskładzie:

Pani Agnieszka Kozakiewicz – animatorka Sokólskiego Ośrodka Kultury,
Pan Michał Gieniusz – aktor, dziennikarz, laureat pierwszego konkursu eLOwizji,
Pani Grażyna Laszuk – nauczyciel biologii,
Pani Paulina Michałowska – uczennica klasy III AE, przedstawiciel młodzieży

Wśród publiczności, oprócz pracowników i licealistów, znaleźli się również uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami. W czasie obrad jury i głosowania publiczności podsumowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Pani Dyrektor Iwona Grzybowska wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody. Spośród 174 uczestników najlepsi okazali się:

I m-ce - Paweł Pigiel z klasy II B,
II m-ce – Emilia Wojdałowicz z klasy II D,
III m-ce – Dominika Tolko z klasy II C.
Najlepszy wynik drużynowo uzyskała klasa II B.

Po naradzie jury podsumowało występy uczestników i przyznało I miejsce Wiktorii Skumbin (kl. III BC), II miejsce Arturowi Lingo (kl. II C) i III miejsce Darii Szymaniuk (kl. II C). Nagrodę publiczności również otrzymała Wiktoria Skumbin.

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez sponsorów. Do sponsorów kierujemy serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji Dnia Patrona i związanych z jego przebiegiem konkursów.

Sponsorzy:

Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko,
Biuro-Serwis Marcin Dylewski,
Księgarnia „A KuKu”,
Wydawnictwo Oxford University Press,
Drogeria „Blue”,
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Sokółce.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje Dnia Patrona

Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce – Iwona Grzybowska
Nauczyciele: Irena Szymaniuk, Krystyna Grzesik, Dorota Dziakowska, Jolanta Zielenkiewicz, Joanna Czemiel, Jarosław Hlebowicz