DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SOKÓLSKIM LO

IMG 4598     W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce wzięli udział w XVI edycji ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości”, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie z sokólskiego LO mieli możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy na terenie Sokółki i powiatu sokólskiego. Dzięki temu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej profesji. Podczas kilkugodzinnego stażu szczególne znaczenie miały zajęcia o charakterze praktycznym. Magister farmacji, instruktor nauki jazdy, policjant w wydziale dochodzeniowo-śledczym, specjalista ds. marketingu czy podinspektor w referacie oświaty to przykłady zawodów z którymi zmierzyli się sokólscy licealiści.

W Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział 92 uczniów, którzy odwiedzili ponad 20 zakładów pracy.

Dyrekcja oraz cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce serdecznie dziękuje następującym instytucjom oraz firmom za współpracę i zaangażowanie podczas realizacji Dnia Przedsiębiorczości:

Starostwo Powiatowe w Sokółce

Urząd Miejski w Sokółce