Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego INFOTEST 2017

Nasi uczniowie27 kwietnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbył się Finał Konkursu Informatycznego INFOTEST 2017. Wśród 80 finalistów znalazło się 4 uczniów naszej szkoły: Michał Amielańczyk (III B), Dzienis Jakub (III B), Paweł Gliński (III B) oraz Mateusz Harasimowicz (III B).

Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie wysłuchali wykładu "Od logiki do automatyzacji rachowania - wycieczka w techniczne źródła informatyki" wygłoszonego przez dr hab. Marka Gawrysiak - prof. PWSIiP w Łomży. Po krótkiej przerwie uczniowie przystąpili do zmagań finałowych, które polegały na udzielaniu odpowiedzi na pytania testowe oraz rozwiązywaniu zadań. W czasie finału sprawdzana była faktyczna wiedza oraz umiejętności ucznia. Uczniowie nie mogli korzystać z żadnych źródeł zewnętrznych oraz z kalkulatora. Jedynymi dostępnymi pomocami była własna wiedza zapisana w swojej pamięci, czysta kartka papieru oraz długopis.

Po zakończeniu konkursu - jeszcze przed ogłoszeniem wyników- uczniowie zwiedzili najciekawsze laboratoria uczelni, wyposażone w najnowocześniejsze akcesoria i przyrządy pomiarowe z technologii żywienia, informatyki, automatyki oraz robotyki.

W finale nasi uczniowie uzyskali nastęująco:

Dzienis Jakub - 31/45 pkt.

Gliński Paweł - 31/45 pkt.
Harasimowicz Mateusz - 27/45 pkt.
Amielańczyk Michał - 21/45 pkt.

Pełna lista oraz zajęte miejsca dostępne są na stronie www.pwsip.edu.pl

Zbigniew Kazimierowicz