Uczestniczyliśmy w Gali Wolontariatu

Gala wolontariatu"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"- te słowa Jana Pawła II przyświecały Gali Wolontariatu, która odbyła się w minioną sobotę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W uroczystości uczestniczyli reprezentanci naszego Szkolnego Koła Wolontariuszy pod opieką p. dyr. Iwony Grzybowskiej i p. Eugenii Garbuz. Gala zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka”, które było również inicjatorem konkursu „Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy”. W konkursie tym, nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.
Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP pan Mieczysław Baszko, Starosta Sokólski pan Piotr Rećko, wiceburmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk oraz inni przedstawiciele władz samorządowych. Publiczność obejrzała spektakl w wykonaniu przedszkolaków i wysłuchała koncertu muzycznego.
Wolontariusze z okazji swego święta usłyszeli wiele serdecznych słów podziękowania za swoją pracę i niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Eugenia Garbuz, opiekun wolontariuszy