Gra terenowa w ramach projektu: „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”

51W dniu 24 października 2016 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami i nauczycielami miały za zadanie przejść wyznaczoną przez koordynatorki projektu trasą i wykonać zadania na 4 bazach. Zadania te dotyczyły następujących zagadnień: współpracy w grupie, komunikacji empatycznej, podstawowej wiedzy z zakresu terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Sokółce: prof. Barbara Kołosowska, prof. Eugenia Garbuz, prof. Grażyna Kazimierowicz, prof. Krystyna Możejko-Andryszczyk i prof. Krystyna Grzesik w niesprzyjających warunkach atmosferycznych czekali na bazach 1-4 na kolejne grupy, sprawdzali poprawność wykonywanych zadań i przekazywali kolejną wskazówkę dotyczącą dalszej trasy.

Dzięki współpracy wszystkich uczestników gry terenowej na miejsce dotarli wszyscy a tam czekało już rozpalone ognisko, kiełbaski i gorąca herbata. O to by każdy mógł ogrzać się przy ognisku zadbała klasa II d wraz z wychowawcą, prof. Stanisławem Marchielem.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne podsumowanie gry terenowej, prezentacja prac nawiązujących do nazwy projektu „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie” i ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 27 października o godz. 11.45 na dolnym korytarzu.

Gra terenowa to ostatni etap projektu, na który złożyły się następujące działania: warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenia z elementów terenoznawstwa i komunikacji empatycznej. Projekt trwał dwa miesiące a konferencja podsumowująca dla wszystkich sześciu szkół biorących w nim udział odbędzie się w listopadzie.

Projekt pn. „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”, realizowany przez Powiat Sokólski, dofinansowany został przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Koordynatorki projektu – nauczyciele Zespołu Szkół w Sokółce:
Agnieszka Backiel
Joanna Czemiel