"Haj" - III edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

III edycja konkursu „Szkoła wolna od używek”

Osiem dziewcząt z klas pierwszych: Karolina Szarkowska-Ic, Julia Krawiel-Ic, Marzena Zarachowicz-Ic, Martyna Dowgiert-Ia, Paula Wierel-Ia, Karolina Rybińska-Ia, Gabriela Bielecka-Ia, Patrycja Aniśko-Ib, wzięło udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od używek”.

Głównym celem konkursu była aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu i zmontowaniu krótkometrażowego filmu o tematyce dotyczącej profilaktyki. Napisaniem scenariusza oraz reżyserią zajęła się Karolina Szarkowska. Pozostałe dziewczęta wcieliły się w przewidziane scenariuszem role.

W województwie podlaskim do Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych wpłynęło 6 prac konkursowych w 4 powiatach: łomżyńskim (3 prace), grajewskim (1 praca), sokólskim (1 praca), siemiatyckim (1 praca). Jury wyłoniło laureata etapu wojewódzkiego konkursu – pracę z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, która została zgłoszona na etap krajowy konkursu do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wyniki punktacji obrad jury przedstawiają się następująco :

– II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży (film bez tytułu) – 60 punktów (średnia arytmetyczna – 20),

– Zespół Szkół w Niećkowie – powiat grajewski (film pt. ”Stop narkotykom”) – 48 punktów (średnia arytmetyczna – 16),

– Zespół Szkół w Sokółce (film pt.”.haj”) – 43 punkty (średnia arytmetyczna – 14,3),

– Zespół Szkół w Siemiatyczach (film pt. ”Historia Ani”) – 32 punkty (średnia arytmetyczna – 10,6).

Gratulujemy dziewczętom III miejsca i czekamy na kolejne produkcje!

Film dostępny jest tutaj

szkolny koordynator projektu