I Powiatowy Konkurs „MASTER OF WORDS”

1W dniu 12.12.2017 w naszej szkole, Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce odbył się I Powiatowy Konkurs z j. angielskiego Master of Words. Wzięli w nim udział uczniowie szkół powiatu sokólskiego: SzP nr 1 w Sokółce, ZS w Dąbrowie Białostockiej, CKR w Janowie, ZSZ i ZSR w Sokółce oraz reprezentanci naszej szkoły.

Uczniowie zmierzyli się z testem wyboru na poziomie A2/B1 oraz B1/B2. Tematykę konkursu stanowiło słownictwo z katalogu egzaminów gimnazjalnych i maturalnych: Życie Rodzinne i Towarzyskie oraz Podróżowanie i Turystyka. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom. Organizatorzy przyznali trzy równorzędne I miejsca na poziomie A2/B1. Otrzymali je: Hanna WiniarskaMaria Awdziej ze SzP nr 1 w Sokółce oraz Katarzyna ŁempickaCKR w Janowie. II Miejsce zajął Dariusz HalickiCKR w Janowie, a III –  z ZSZ w Sokółce. Na poziomie B1/B2 zwyciężyła Samanta ŚwietlickaZS w Dąbrowie Białostockiej, II miejsce zajęli Piotr Grusza, uczeń naszej szkoły oraz Julia Grabińska z ZS w Dąbrowie Białostockiej, a III – Paweł BakunowiczZSR w SokółceAleksandra Januszkiewicz, również uczennica naszej szkoły. Wręczenia nagród dokonał główny sponsor konkursu, Starosta Sokólski p. Piotr Rećko wraz z panią dyrektor Iwoną Grzybowską. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford. Sponsorom serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny konkurs.

Nauczyciele języka angielskiego
Joanna Czemiel