”Woda jest wielkim darem i skarbem. Z niej wyszliśmy i dzięki niej istniejemy.”
Prof. S.E. Zenin

III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce 2023/2024r.

Dnia 12.04.2024r. w naszej Szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Starosty Sokólskiego – Piotra Rećko.

Przebiegał pod hasłem: „Woda – źródło życia”. Celem konkursu było wzbudzenie w młodzieży Szkół Podstawowych zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi oraz zachęta do zgłębiania wiedzy z tych dziedzin,  a także promocja naszej szkoły, jako potencjalnego wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z 11 Szkół Podstawowych z terenu naszego Powiatu:

SP w Nowym Dworze, SP w Sidrze, SP nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, SP nr 3 im. W. Wróblewskiego w Sokółce, SP im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce, SP im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie, SP w Krynkach, SP w Janowie, SP w Kuźnicy, SP w Korycinie.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00. Przybyłych uczniów wraz z opiekunami powitała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce – Anetta Zubrzycka oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sokółce Pani Magdalena Świrydowicz.  Dyrektor życzyła uczestnikom jak najlepszego napisania testu, a także zachęcała uczniów do podjęcia nauki w nadchodzącym roku szkolnym 2024/25 w naszej szkole.

Po napisaniu testu konkursowego uczniowie mogli bliżej poznać nasze Liceum. Pomogli w tym uczniowie klasy IVC o profilu psychologiczno - medycznym, którzy oprowadzili młodzież po szkole, pokazując oraz opowiadając o poszczególnych miejscach czy też funkcjonowaniu naszej placówki. Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Marchiela – nauczyciela wf-u, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na nowoczesnej strzelnicy wirtualnej.

Dyplomy oraz nagrody wręczała Wicedyrektor Zespołu Szkół – Ewa Firs, Pani Magdalena Świrydowicz wraz z organizatorami konkursu. Młodzież otrzymała bony na zakupy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nagrodzono poniższe osoby:

• I miejsce – Kornelia Nobert (Szkoła Podstawowa w Janowie)
  • II miejsce – Karolina Gibowicz (Zespół Szkół Samorządowych w Krynkach)
  • III miejsce – Zuzanna Taudul (Szkoła Podstawowa w Kuźnicy)

Wyróżnienia:

• Mikołaj Dubowski (Szkoła Podstawowa w Janowie)
  • Szymon Tołłoczko (Szkoła Podstawowa nr 3 im. W. Wróblewskiego w Sokółce )
  • Małgorzata Ciuchna (Szkoła Podstawowa w Korycinie)

Dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki otrzymali również pozostali uczestnicy. Wręczono również dyplomy jako wyrazy wdzięczności dla Dyrekcji oraz nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs odbył się pod patronatem Pana Piotra Rećko – Starosty Sokólskiego. Dziękujemy Panu Staroście za nieustanne wsparcie, pomoc oraz wzorcową współpracę.

Cenne nagrody, które otrzymali uczestnicy zostały ufundowane także przez sponsorów. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się Panu Łukaszowi Szodzie – Agentowi PZU, Bankowi Spółdzielczemu w Sokółce, firmie Metal-Fach z siedzibą w Sokółce , firmie STEELER oraz Szkole Językowej „CHAMPIONS” Pana Dariusz Nowaka.

Konkurs z pewnością przyczyni się do pogłębiania przez uczniów wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i mamy również nadzieję, że będzie zachętą dla uczniów do podjęcia nauki w nadchodzącym roku szkolnym 2024/25 w naszym Liceum. Tegoroczna edycja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż ubiegłoroczna. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie.

Organizatorzy:
Krystyna Grzesik – nauczyciel chemii