IV Powiatowe Dyktando z J. Angielskiego

IMG 6109 CopyW dniu 19.02.189 w Liceum Ogólnokształcącym im. M Kopernika, w Zespole Szkół w Sokółce odbyło się IV Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 26 uczniów szkół podstawowych, III klas gimnazjum i szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. Uczestnicy zmierzyli się z tekstami na dwóch poziomach językowych, fragmentach powieści Jacka Higginsa i Maeve Binchy.

Dyktando miało na celu propagowanie nauki j. angielskiego, doskonalenie umiejętności językowych i integrację uczniów ze szkół powiatu. Była to także okazja, aby uczniowie szkół podstawowych i III klas gimnazjów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Nagrody ufundowali p. Piotr Rećko, Starosta Sokólski oraz wydawnictwo Oxford University Press, za co serdecznie dziękujemy.

Oto laureaci:

Szkoły podstawowe i gimnazjum:

I miejsce – Agnieszka Zinówko- Szkoła Podstawowa nr 1

II miejsce - Justyna Lingo – Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce - Patryk Rękawic – Szkoła Podstawowa nr 3

IV miejsce – Izabela Daszuta – Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce ex aequo: Dominka Tolko - Zespół Szkół w Sokółce

Mateusz Malinowski – Zespół Szkół w Suchowoli

II miejsce – Agnieszka Budnik – Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

III miejsce - Marek Szczęsnowicz – Zespół Szkół w Suchowoli

IV miejsce ex aequo : Aniela Sienkiewicz – Zespół Szkół w Sokółce

Samanta Świetlicka - Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy - nauczyciele j. angielskiego ZS

Joanna Czemiel, Dorota Dziakowska