Jasełka z Małym Księciem

JasełkaW klimacie Świąt Bożego Narodzenia i choinkowych świec - 22 grudnia 2015 r. - w naszym liceum odbyły się jasełka z Małym Księciem, przygotowane pod kierunkiem księdza Michała Urbana i pani prof. Małgorzaty Kułakowskiej.

Mały Książę, w którego wcielił się Jacek Kowalczuk (kl. Ib/c), przypomniał nam wszystkim, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", a "dobrze widzi się tylko sercem". W życiu liczy się bowiem tylko Miłość. Nie wystarczą świąteczne życzenia, stół wigilijny z siankiem i białym obrusem, ani nawet łamanie się opłatkiem. Najważniejsze jest, aby w sercach naszych narodziła się Miłość.

Refleksyjny charakter jasełek wzbogacił chór, który wykonał najpiękniejsze kolędy. Akompaniował mu na gitarze Łukasz Puszko (kl. IIId) oraz na pianinie i kontrabasie - sam ks. Michał.

W jasełkach wystąpili: Marta Bohdan, Aleksandra Januszkiewicz, Dominika Krawel, Natalia Żółtko, Martyna Aniśko, Weronika Sewastianik, Magdalena Sołowiej, Karol Greś - z kl. Ia/e, Jacek Kowalczuk, Natalia Głódź, Krystian Bendziński, Magdalena Chomko - z kl. Ib/c, Anna Łowczecka z kl. IIb, Gabriela Maliszewska, Gabriela Puciłowska, Justyna Kozłowska, Gabriela Tochwin - z kl. IIc, Sylwia Kieda, Artur Jelski, Dominika Stelmaszek, Daniel Sadowski, Krystian Dereszkiewicz - z kl. IId, Marek Kosacki z kl. IIIa, Patrycja Szymczyk z kl. IIIc, Wojciech Kul, Wojciech Matuk - z kl. IIId.

W chórze zaśpiewały: Gabriela Wigda, Karolina Kułak, Edyta Sulik - z kl. Ia/e, Gabriela Hołubowska, Kinga Garkowska, Natalia Zdrodowska, Dorota Bubieniec, Diana Zarachowicz z kl. Ib/c, Patrycja Biziuk, Kamila Żukiewicz, Aneta Łapicz, Paulina Góryńska, Monika Aniśko - z kl. Id, Karolina Onoszko, Małgosia Prymak - z kl. IIb, Izabela Szoda, Urszula Sklepkowska, Agata Jacewicz - z kl. IIc, Izabela Sobolewska, Kamila Sieniucz, Kamila Bierć - z kl. IId, Angelika Rygasiewicz, Agnieszka Mędrek - z kl. IIIc.

Prezentację obsługiwał: Michał Sujeta z kl. IIIa.

Po jasełkach nastąpiło podsumowanie świątecznego konkursu na choinkową bombkę, ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski. Nagrody, ufundowane przez Starostę Sokólskiego- pana Piotra Rećko, wręczył obecny na jasełkach Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, pan Krzysztof Szczebiot. Oto wyniki konkursu:

Rywalizacja klasowa:

I miejsce - klasa Id
II.- klasa IIId
III.- klasa Ib/c

Rywalizacja indywidualna:

I miejsce - Gabriela Wigda – klasa I a/e
II.- Kamila Bierć – klasa II d
III.- Ewa Daniewicz – klasa III d
IV.- Weronika Sewastianik – klasa I a/e
V.- Natalia Głódź – klasa I b/c

Uroczystość zakończyła pani dyrektor - Iwona Grzybowska, która złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Małgorzata Kułakowska