Szkolenie z podstaw komunikacji empatycznej

1476777586293W dniu 18 października 2016r. w naszej szkole odbyły się szkolenia dla uczniów prowadzone przez pracowników Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku ETAP: Elżbietę Powichrowską, Annę Gałecką-Nowicką, Agatę Niemczynowicz i Wojciecha Powichrowskiego. W szkoleniach uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce. Wcześniej tj. pod koniec września w takim szkoleniu uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły jak również rodzice.

Głównym celem w/w szkoleń było rozwijanie skutecznej komunikacji, słuchania i mówienia z empatią ułatwiającego rozwiązywanie konfliktów.
Już w przyszłym tygodniu, w poniedziałek 24 października odbędzie się gra terenowa, w czasie której wszyscy będą mieli okazję sprawdzić teorię w praktyce.

Będzie to już przedostatni etap projektu pn. „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”, realizowanego przez Powiat Sokólski, dofinansowanego przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Koordynatorki projektu – nauczyciele Zespołu Szkół w Sokółce:
Agnieszka Backiel
Joanna Czemiel