Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie recytatorskim

Uczniowie LO z Panią Leonardą SzubzdaMichał Kułakowski (kl. IIb) został zwycięzcą XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Leonardy Szubzdy "Między milczeniem a krzykiem". Paulina Michałowska (kl. Ia/e) i Katarzyna Szczesiul (kl. IIIa) otrzymały wyróżnienia.

19 lutego 2016 roku w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu
i Turystyki w Korycinie odbyła się XV jubileuszowa edycja wspomnianego konkursu.

Konkurs co roku odbywa się pod patronatem Kuratora Oświaty w Białymstoku, Starosty Sokólskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku i Wójta Gminy Korycin.

Uczniowie naszego liceum tym razem rywalizowali z uczniami z I i VI liceum
w Białymstoku oraz z uczniami z Liceum Plastycznego w Supraślu. Oczekując na werdykt jury wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali koncertu pieśni operowych.

Udział w konkursie to także doskonała okazja do spotkania z samą poetką - panią Leonardą Szubzdą, która tym razem zaprezentowała swoje najnowsze utwory poświęcone kobietom. A ponieważ konkurs święcił swój XV jubileusz były kwiaty, gratulacje i życzenia (m.in. od obecnej na konkursie pani Kurator Oświaty) oraz upominki dla pani Szubzdy i pani
M. Glińskiej - pomysłodawczyni i organizatorki konkursu.

Nagrodzonym Uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Małgorzata Kułakowska
Jolanta Zielenkiewicz