Łączy nas pamięć – spotkanie z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim

W dniu 19 kwietnia 2018 r. obchodzono 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W wielu miastach polskich wolontariusze wręczali przechodniom papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Do akcji przyłączyła się również Biblioteka Publiczna w Sokółce oraz uczniowie klasy Ia naszego liceum. W czwartek wzięliśmy udział w spotkaniu w bibliotece. Pani Marta Wojewódzka – Szoda, prowadząca zajęcia, opowiedziała o losach powstańców, podkreśliła, jak ważna jest pamięć o poległych i szacunek dla historii innych narodów. Obejrzeliśmy również film pt.,,Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Każdy z uczestników spotkania, zgodnie z tradycją tego dnia, miał przypięty papierowy żółty żonkil - symbol pamięci o wydarzeniach z 19 kwietnia 1943r.

Uczniowie klasy I a wraz z opiekunem p. Eugenią Garbuz