Maraton pisania listów z Amnesty International

MaratonMaraton Pisania Listów to święto praw człowieka. Pomysł powstał wśród warszawskich aktywistów i aktywistek Amnesty International w 2001 roku, obecnie jest to największa akcja ogólnoświatowa na rzecz praw człowieka. Pisząc listy podczas Maratonu, pomagamy Bohaterom i Bohaterkom razem z ludźmi z całego świata.

Edward Snowden, zagrożony więzieniem z powodu ujawnienia jak rządy gromadziły nasze dane osobowe, Annie Alfred z Malawi, ścigana z powodu albinizmu, Bajram i Gijas z Azerbejdżanu, torturowani i więzieni z powodu graffiti, to tylko niektóre z osób, którym można pomóc podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie do sali nr 3 Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika
9.12.2106r. (piątek) w godz. 9:00 -18:00

Koordynatorzy akcji w szkole:
Barbara Kołosowska – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
Krystyna Możejko-Andryszczyk – pedagog szkolny