„Moje serce zostało w Ugandzie”

10 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie z Aleksandrą Wojtkowską – wolontariuszką i podróżniczką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I d i II d, które realizują rozszerzony program z geografii. Pani Aleksandra Wojtkowska jako wolontariuszka pracowała na misji w Namugongo w Ugandzie, łącznie przez 6 miesięcy, podczas swoich dwóch pobytów.

Na spotkaniu opowiedziała młodzieży o klimacie, roślinności, tradycjach, zwyczajach oraz życiu codziennym mieszkańców Ugandy. Swoje opowieści wzbogaciła ciekawymi fotografiami i slajdami. Ponadto przekazała również informacje o tym, w jaki sposób zostać wolontariuszką w Afryce za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy. Opowiedziała uczniom o swojej pracy wolontariuszki na misji w Namugongo, o swoich codziennych doświadczeniach z dziećmi i nastolatkami, którzy są podopiecznymi misji. Stwierdziła, że wyjazd na misję i pobyt w Afryce był w jej młodym życiu czasem niezwykłym, na zawsze część jej serca pozostanie w Ugandzie.

Danuta Lewczuk, Eugenia Garbuz