IV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH

W dniu 20.05.2016 r., w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce odbył się IV Wojewódzki Przegląd Musztry klas mundurowych. W zawodach wzięli udział uczniowie klasy mundurowej (II d) Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, którzy wystąpili w następującym składzie:

Artur Jelski (dowódca), Dominika Stelmaszek, Marcin Plichta, Daniel Sadowski, Monika Tryzna, Kamila Sieniucz, Kamila Bierć, Izabela Sobolewska, Wojciech Bakun, Patrycja Snarska, Wioleta Jacewicz, Aleksandra Matuk, Anna Anoszko.

W przygotowaniach aktywnie uczestniczyli też Natalia Lisowska oraz Sylwia Kieda. Pozostali uczniowie klasy II d byli odpowiedzialni za logistykę oraz czuwali nad sprawną organizacją imprezy.
Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji mundurowej – Stanisław Marchiel.

W pierwszej części zawodów młodzież zaprezentowała program obowiązkowy, składający się z 10 zadań określonych na podstawie Regulaminu Musztry Wojska Polskiego. Część druga to pokaz musztry paradnej.

Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Ich organizatorem było Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Zespół Szkół w Sokółce. Komisja sędziowska składała się z osób reprezentujących: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Białymstoku, Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku.

Nasi uczniowie ukończyli rywalizację na 3 miejscu, nieznacznie ustępując Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Białymstoku oraz Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca.

Zaangażowanie młodzieży, zdolność uczenia się oraz postawa dowódcy każą przypuszczać, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!

Gratulujemy udanego występu !

Stanisław Marchiel