Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum po raz trzeci uczestniczy w realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3. Celem tego wieloletniego programu jest m.in. wspieranie organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów, wzmacniania ich aktywności i kompetencji czytelniczych, promocja czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Dzięki uczestnictwu w programie nasza biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie na zakup nowości książkowych i elementów wyposażenia. Całkowity  koszt realizacji zadania wynosi 15 tys. zł, w tym wkład własny organu prowadzącego czyli Powiatu Sokólskiego to 3 tys. zł, kwota dotacji z budżetu państwa – 12 tys. zł.  Dofinansowanie to pozwoli na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej.

Dziękujemy Wydziałowi Spraw Społecznych i Wydziałowi Finansowemu w Starostwie Powiatowym w Sokółce za wsparcie i pomoc w przygotowaniu wniosku.