Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/20184 września 2017r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystość przybyła Pani Anna Aniśkiewicz – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego i Pani Lucyna Szymańska – przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor Iwona Grzybowska pierwsze słowa skierowała do uczniów klas pierwszych:

„życzę, abyście w naszej szkole od pierwszego dnia poczuli się dobrze, abyście znaleźli w niej swoje miejsce. Będziecie tu mogli poznawać siebie, swoje mocne i słabe strony, rozwijać zainteresowania i pasje. Abyście mogli odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć, szkoła musi być wymagająca. Dobry nauczyciel to taki, który stawia swoim uczniom wymagania. Wierzę, że nauczyciele postawią Wam wymagania, ale też zapewnią wsparcie, które pomoże sprostać tym wymaganiom.” Uczniom klas trzecich, przyszłorocznym maturzystom, życzyła aby dobrze zaplanowali czas przygotowań do matury, aby osiągnęli jak najlepsze wyniki, które otworzą im drogę do dalszej edukacji.

Pani Anna Aniśkiewicz, w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, odczytała list skierowany do uczniów i pracowników szkoły:
„Przed Państwem rok wytężonej pracy, ogromu zadań i obowiązków, ale również rok nowych możliwości, sukcesów oraz pokonywania własnych słabości. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy do Was drodzy uczniowie od Waszych postaw, motywacji do pracy, sumienności i wytrwałości. Już teraz pracujecie na to jak będzie wyglądało Wasze przyszłe życie. Pamiętajcie, że nie uczymy się dla szkoły, nauczycieli czy rodziców, ale dla samych siebie.”

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała Pani Barbarze Miakisz za 33 lata pracy w szkole. Wszyscy pożegnali Panią Basię gromkimi brawami.