O zdrowym stylu życia

42727653 331876494251660 6556118164021706752 n28 września 2018r. uczniowie liceum w Sokółce uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym na temat zdrowego stylu życia, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Młodzież powitał członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Bogdan Dyjuk, który zwrócił uwagę, że lepiej i taniej jest zapobiegać wielu chorobom, niż potem z nimi walczyć. Według Lalonda determinanty zdrowia to: 10% - leczenie, 20% - genetyka, 20% - środowisko i aż 50% to styl życia, na który składają się: sposób odżywiania, aktywność fizyczna, umiejętność radzenia sobie ze stresem, używki, ryzykowne zachowania seksualne. Departament Zdrowia ( Referat Zdrowia Publicznego) Urzędu Marszałkowskiego ma w planach zwiększenie działań profilaktycznych dotyczących młodzieży jako grupy docelowej.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i obejrzeli prezentację dotyczącą zdrowego stylu życia. Mieli też możliwość zmierzenia ciśnienia, sprawdzenia wagi ciała i wzrostu w celu wyznaczenia wskaźnika masy ciała (BMI). Każdy zainteresowany miał dostęp do ulotek dotyczących np. prawidłowego odżywiania, profilaktyki raka sutka, cukrzycy itp.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży, kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. Dziękujemy, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

Uczniowie LO w Sokółce