„Ocalmy piękno podlaskiej krainy”

Uczestnicy spotkania„Nasza wieś”, taki właśnie tytuł nosi najnowsza wystawa fotograficzna pana Krzysztofa Frejusa i pani Anny Sujety. W środę, 7 września, odbyło się jej uroczyste otwarcie. Wzięli w nim udział nasi uczniowie.

Zdjęcia wykonane przez sokólskich fotografów przedstawiają okoliczne krajobrazy.

- Mamy naprawdę bardzo piękne tereny. Ludzie z całej Polski się nimi zachwycają. Dziękuję, że postanowiliście je pokazać- mówił poseł Mieczysław Baszko, który pojawił się na wernisażu, zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Uroczyste otwarcie wystawy uświetnili swoim występem m. in. uczniowie naszego liceum. Recytowali oni wiersze podlaskich poetów, mówiące o pięknie naszych okolicznych wsi. Razem z autorami wystawy chcielibyśmy

"ocalić piękno
podlaskiej krainy
wszak piękno jest po to
aby wiecznie trwało
w nas..."

Wystawę można oglądać do końca września w Bibliotece Publicznej w Sokółce od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-17, a w soboty od 7.30 do 16.00

Podczas wernisażu wystąpili:

Weronika Słoma, Jan Sadowski z klasy Ia;
Daria Szymaniuk, Aleksandra Chomaniuk, Artur Lingo, Erwin Szumiński z klasy Ic;
Gabriela Wigda z kl. IIa/e;
Karolina Onoszko, Małgorzata Prymak, Michał Piotr Kułakowski z kl. IIIb.

Uczniów przygotowały pani prof. Małgorzata Kułakowska oraz pani prof. Jolanta Zielenkiewicz.

Pan Krzysztof Frejus przygotował każdemu uczniowi sympatyczną niespodziankę: pamiątkowe zdjęcie z dedykacją.

To już nasze kolejne wspólne przedsięwzięcie realizowane z panem Krzysztofem Frejusem. W listopadzie ubiegłego roku nasi uczniowie uczestniczyli w otwarciu wystawy fotograficzno - poetyckiej „Zapomnimy, będziemy zapomniani”.

Michał Kułakowski, kl. III b