foto 1W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się okręgowy etap XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologiczej. W eliminacjach wzięło udział 71 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego, wyłonionych spośród 1100 uczestników eliminacji szkolnych. Nasze liceum reprezentowały dwie uczennice z kl. IIc: Dominika TolkoMartyna Ziziuk.

W części pierwszej – pisemnej złożonej z 50 pytań testowych – trzeba było wykazać sie wiedzą z biologii, geografii, chemii, fizyki oraz z ekologii klasycznej, ochrony wód, gleb, powietrza, gospodarki rolnej, żywności, zdrowia itd. Nasze reprezentantki osiągnęły bardzo dobre wyniki, ale nie zakwalifikowały się do najlepszej siódemki, która będzie reprezentować województwo podlaskie na etapie centralnym.

Życzymy im sukcesów w przyszłym roku.

Grażyna Laszuk
nauczyciel biologii