IX Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH”

W roku szkolnym 2015/2016 w IX Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH” w etapie I wzięli udział Daniel Sadowski i Artur Jelski z kl. II d, która realizuje poziom rozszerzony geografii.

Celem Olimpiady jest zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do intensywniejszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych: matematyki, fizyki, chemii i geografii . Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu zadań z geografii z elementami geologii i wysłaniu rozwiązań na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Wyniki etapu I zostaną ogłoszone 7 stycznia 2016 r. Do zawodów okręgowych zakwalifikowane zostaną te osoby, które uzyskają 70% punktów możliwych do uzyskania na sprawdzianie umiejętności.

Danuta Lewczuk
nauczyciel geografii