Olimpiada Statystyczna

Olimpiada StatystycznaZnane są już ostateczne wyniki zawodów okręgowych II edycji Olimpiady Statystycznej 2017/2018, które odbyły się 9 stycznia 2018 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Celem tej olimpiady było upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży. W zmaganiach wzięło udział 37 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego (w Polsce ok. 800 uczestników w 16 województwach pisało testy). Dwa pierwsze miejsca w zawodach okręgowych Olimpiady Statystycznej w podlaskim zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku – I miejsce – Maciej Radziszewski, II miejsce – Monika Kaczan. Trzecie miejsce zdobył Michał Falkowski – uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku. Wszyscy troje zakwalifikowali się do zawodów centralnych. Z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce do zawodów okręgowych zakwalifikowali się Krzysztof Szczesiul – uczeń klasy IIIb, który zajął IV miejsce, oraz Marcin Łukaszewicz – uczeń klasy IIb, który ukończył zawody na XI miejscu.
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

Grażyna Kazimierowicz