Otrzęsiny klas pierwszych

78644009 2021746484595199 8654221829990252544 o29 listopada 2019r. w Zespole Szkół w Sokółce odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Od rana w szkole słychać było miauczenie „kotów”, czyli pierwszaków.

Główna część otrzęsin odbyła się na hali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się znajomością szkoły(np. ile schodów do sklepiku, ile kosztuje kanapka ze zwykłą bułeczką w sklepiku), umiejętnościami artystycznymi (narysować portret wychowawcy), zwinnością (przenieść jajko na łyżce trzymanej w ustach), wzajemnym zaufaniem (przejść od startu do mety trzymając balon umieszczony między głowami), a wychowawcy - wiedzą o wychowankach (co gospodarz klasy je na śniadanie, kto ma najdalej do szkoły, jakie imię występuje najczęściej w klasie). Po zaciętej rywalizacji i wzajemnej integracji, zwycięstwo przypadło klasie I H. Przewodniczący Samorządu Szkolnego odczytał rotę ślubowania i tak kolejni uczniowie stali się pełnoprawnymi uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

Na zakończenie imprezy, na znak przyjaźni i wspólnoty, uczniowie klas pierwszych i trzecich odtańczyli taniec belgijski tzw. belgijkę.