"Pola nadziei 2015/2016"

Pola nadzieiPo raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej „Pola Nadziei 2015/2016” organizowanej pod patronatem Fundacji „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci. Inauguracja akcji odbyła się 16 października 2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Jest to akcja, która ma na celu rozpowszechnienie opieki nad nieuleczalnie chorymi oraz bezinteresownej pomocy w społeczeństwie. Jej znakiem jest żonkil uznany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Kampania podzielona jest na dwa etapy: jesienny i wiosenny. 22 października z wolontariuszami z klasy II D posadziłyśmy cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Wiosną gdy zakwitnie nasze pole nadziei rozpoczniemy kwestę na rzecz hospicjum dla dzieci.

opiekun: Barbara Kołosowska