Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie"

Dnia 27 kwietnia 2018r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce, odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie". W uroczystości uczestniczył i nagrody wręczał Pan Piotr Rećko – Starosta Sokólski oraz Pani Anna Aniśkiewicz – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Na konkurs wpłynęły 63 prace uczniów szkół podstawowych, 110 prac uczniów gimnazjów oraz 50 fotografii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkie prace, w tym nagrodzone, można było obejrzeć na wystawie towarzyszącej uroczystości. Jury w składzie: Dorota Biziuk - pracownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Sokółce, Danuta Lewczuk – nauczyciel geografii, Irena Szymaniuk – nauczyciel j. rosyjskiego, Eugenia Garbuz – nauczyciel wiedzy o kulturze i bibliotekarz, Małgorzata Kułakowska i Jolanta Zielenkiewicz - nauczyciele j. polskiego w oparciu o Regulamin Konkursu wybrało najlepsze prace w 3 kategoriach wiekowych oraz w kategorii ,, Oryginalny tytuł zdjęcia". Komisja oceniająca podkreśla wysoki poziom artystyczny wielu prac, kreatywne podejście do tematu oraz staranność wykonania. Jury zwraca też uwagę na duże zainteresowanie konkursem wśród młodzieży.

Wyniki Konkursu:

Kategoria „MŁODZIK” - uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej:

I miejsce - Dominik Czeczko – ucz. SP z Oddz. Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,
II miejsce – Aleksandra Walenciej – ucz. SP nr 1 w Sokółce,
III miejsce – Julita Łuksza – ucz. SP w Kuźnicy.

1. Julia Anastazja Dębko – ucz. SP nr 3 w Sokółce,
2. Julia Stocka - ucz. SP nr 1 w Sokółce.

Kategoria „GIMNAZJALISTA” - uczniowie klas II-III gimnazjum:

I miejsce – Aleksandra Piekarska – ucz. SP nr 1 w Sokółce,

II miejsce – Zuzanna Rećko – ucz. SP nr 3 w Sokółce,
III miejsce – Bartłomiej Utko – ucz. Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach.

1. Sylwia Puzanowska – ucz. SP w Korycinie,
2. Emilia Krysztopowicz - ucz. Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach.

Kategoria „JUNIOR” - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Justyna Horczak – ucz. LO w Sokółce,

II miejsce – Olga Piktel – ucz. Zespołu Szkół im. gen. Sulika w Dąbrowie Białostockiej,
II miejsce - Radosław Lutostański - ucz. LO w Sokółce,
III miejsce – Agata Górska - ucz. ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

Wyróżnienia:

1. Kamila Mikłasz – ucz. LO w Sokółce.

Wyróżnienia w Kategorii „Oryginalny tytuł zdjęcia” otrzymali następujący uczniowie:

1. Anna Bułatewicz – ucz. Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach za fotografię
pt. „Serce zimy”,
2. Dawid Ostapkiewicz – ucz. SP nr 1 w Sokółce za fotografię pt. „Księżycowe kratery na ziemi”,
3. Dawid Polakowski – ucz. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie za fotografię pt. „Biała cisza”.

Sponsorami nagród byli:

Starosta Sokólski – Pan Piotr Rećko i Burmistrz Sokółki – Pani Ewa Kulikowska.

Sponsorom dziękujemy za ufundowane nagrody dla uczestników konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w innych przedsięwzięciach organizowanych przez naszą szkołę.

Organizatorzy konkursu:
Danuta Lewczuk i Irena Szymaniuk

Galeria prac i zdjęć

Zdjęcia uczestników Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie"