Podsumowanie projektu „Tańce i muzyka kultur”

Goście z MołodecznaW dniach 03.03.-10.03.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce i Gimnazjum nr 10 z Mołodeczna realizowali drugą część projektu: „Tańce i muzyka kultur”. W czasie tygodniowego pobytu 8 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły na Białorusi oraz 12 uczniów Zespołu Szkół w Sokółce brało udział w warsztatach tanecznych i plastycznych oraz poznawało złożoność wielokulturowości Sokółki i okolic.

Uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję poznać bliżej swoich młodszych kolegów z Mołodeczna oraz wykorzystać w praktyce znajomość języka rosyjskiego i niemieckiego. Młodzież z Białorusi bardzo dobrze zna język niemiecki, ponieważ uczą się go od 10 lat w wymiarze 4-5 godzin w tygodniu w małych grupach.

Realizacja kolejnego projektu ze szkołą z Mołodeczna to też okazja by podsumować blisko 10-letnią współpracę między obiema szkołami i porozmawiać o planach na przyszłość.

Realizację projektu wspierali: Starostwo Powiatowe w Sokółce, zespół „Cygańskie Serca” w niepełnym składzie, instruktorka tańca ze Studia Tańca MAXDANCE – pani Wioletta Wilczewska, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, Sokólski Dom Kultury – pani Ewa Petelczyc, Muzeum Ziemi Sokólskiej, GS Samopomoc Chłopska – prezes Zarządu pan Czesław Sacharko, klub bilardowy LP Sokółka – pan Konrad Piekarski oraz Michał Sujeta uczeń Zespołu Szkół w Sokółce i autor filmu podsumowującego cały projekt.

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i uczniów.

Koordynatorki projektu
Agnieszka Backiel, nauczyciel j. niemieckiego oraz
Anna Borys, nauczyciel j. rosyjskiego i angielskiego