………………………….

wln 03W listopadzie troje uczniów z kl. IIa wraz z pedagogiem szkolnym pomagało przy organizacji Spotkań Konsultacyjnych Terapeutów z Rodzicami w ramach projektu „(Nie)łatwe rozmowy o trudnych problemach” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Q Pomocy i Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

Klaudia Greś, Natalia Rećko, Cezary Wiszniewski, w czasie gdy rodzice brali udział w warsztatach, opiekowali się ich pociechami w wieku 2 – 9 lat. Przez trzy popołudnia wolontariusze pomagali odrabiać lekcje, aranżowali różne gry i zabawy, by dzieci bezpiecznie i wesoło spędziły czas. Zwieńczeniem projektu było spotkanie z terapeutką p. Joanną Szmurło, na którym poruszano temat uzależnień.

Krystyna Możejko-Andryszczyk