Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

małe3 września 2018r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystości gościliśmy Starostę Sokólskiego Pana Piotra Rećko i zastępcę Komendanta Powiatowego Policji mł. Inspektora Pana Krzysztofa Pawłowskiego. W uroczystości wzięli udział absolwenci z roku 1963 i 1964: profesor Czesław Łapicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Marek Biziuk z Politechniki Gdańskiej oraz Pan Lech Banachowski.

„Powinniście sięgać po to co niedosięgłe. Podnosić swoje umiejętności, codziennie rozwijać i kształtować siebie. Nie macie żadnych innych obowiązków, to jest wasz podstawowy obowiązek. Proszę abyście podnieśli tą pałeczkę i poprowadzili ją w tej sztafecie pokoleń. Każdy z was, wasz kolega siedzący obok was może zostać profesorem, może zostać starostą, może zostać komendantem, może zostać dyrektorem. Bierzcie przykład z osobistości, które dzisiaj są z nami i dążcie do laurów które oni osiągnęli” – Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Obecni na uroczystości absolwenci tworzą Radę i Zarząd Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka , która powstała po V Zjeździe Absolwentów, a głównym fundatorem jest profesor Jerzy Sarosiek z Uniwersytetu w El Paso w USA. W tym roku po raz pierwszy zostały wręczone stypendia fundacji za rok szk. 2017/2018 dla najlepszych uczniów z poszczególnych poziomów klas. Stypendium otrzymali: Wiktoria Chorąży, Artur Lapata i absolwentka Paulina Michałowska.
Pani Dyrektor Iwona Grzybowska życzyła uczniom sukcesów w nauce, dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami, a nauczycielom i pracownikom wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów oraz satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków.