Siatkarze z LO Sokółka rozpoczęli sezon

Siatkarze LO w SokółceZnakomicie rozpoczął się dla naszych siatkarzy kolejny sezon rozgrywek siatkówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych. 27 października drużyna wywalczyła Mistrzostwo Powiatu Sokólskiego w siatkówce chłopców, a we czwartek, 12 listopada, skutecznie zainaugurowała rozgrywki wojewódzkie.

W tym roku szkolnym drużyna występuje w II lidze Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W pierwszym ligowym spotkaniu uczniowie LO Sokółka pokonali w wyjazdowym meczu drużynę Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych z Białegostoku 2 : 0 (25:18; 25:18).

Nie było to porywające widowisko, ale najważniejsze są 3 punkty i wnioski na czym musimy się skoncentrować na najbliższych treningach. Dobrze zagraliśmy na zagrywce i przyjęciu; jeżeli chodzi o inne elementy, to cały czas musimy pracować nad ich dokładnością – tak mecz ocenia Stanisław Marchiel, opiekun zespołu. Przed zespołem jeszcze 5 turniejów; sezon zakończy się w marcu 2016 roku.

Więcej informacji na temat rozgrywek wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych można znaleźć na stronie: www.pwszs.bialystok.pl w zakładce: licealiada

Skład zespołu:
Paweł Ignatowicz (kapitan) – III d, Łukasz Puszko – III d, Karol Zielenkiewicz – III d, Marcin Błahuszewski – III c, Adrian Bierko – III b, Radek Skolmowski – II d, Mateusz Harasimowicz – II b, Karol Woronowicz – II b, Mateusz Maliszewski – II c,
Maciej Kułak – I d

Trener: Stanisław Marchiel