III OFICER BRYTYJSKIEJ MARYNARKI HANDLOWEJ W LO

4Dnia 3.11.16 r. kl. Ib, Ic, IIae, IIbc, IIIb i IIId uczestniczyły w spotkaniu z panem Michałem Czaplejewiczem III OFICEREM BRYTYJSKIEJ MARYNARKI HANDLOWEJ. Pan Michał Czaplejewicz ukończył gimnazjum w Sokółce, a Liceum Morskie oraz Wyższą Szkołę Morską w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Pływa na statkach handlowych, obecnie na tankowcach BP, jako nawigator.

Podczas swoich podróży zwiedził 40% państw świata. Młodzieży przedstawił zdjęcia z podróży i podzielił się wrażeniami ze zwiedzanych państw. Po prezentacji zdjęć opowiedział o nauce w Liceum Morskim i Wyższej Szkole Morskiej w Londynie oraz na czym polega praca nawigatora na statkach handlowych, ile zarabia jako III oficer, ile miesięcy trwa jeden rejs i jakie są szczeble kariery. Przedstawił też młodzieży drogę jaką należy pokonać, aby studiować w Wyższej Szkole Morskiej w Londynie i jak szukać sponsorów, którzy sfinansują studia w Wielkiej Brytanii.

Organizator spotkania: nauczycielka geografii – Danuta Lewczuk