Spotkanie z podróżnikiem panem Piotrem Horzelą

f2Ihiskg 1

Dnia 25 października 2018 r. w LO im. M. Kopernika w Sokółce, na sali lustrzanej odbyło się spotkanie z panem Piotrem Horzelą, który wygłosił prelekcję pt „Podróż przez 4 kontynenty”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I c oraz z kl. III a i III d, realizujący poziom rozszerzony z geografii. Pan Piotr Horzela jest z wykształcenia leśnikiem, a z zamiłowania podróżnikiem. Opowiedział młodzieży o pracy w polskiej stacji badawczej na Antarktydzie, o pracy w Sudanie Południowym oraz o podróży po Ameryce Południowej i Europie. Pan Piotr Horzela podkreślał wielokrotnie w swoich opowieściach, że praca w tak odległych i różnych kulturowo miejscach, dała mu unikalną możliwość poznawania otaczających ludzi z innej perspektywy niż ta, którą można mieć podczas krótkich wypadów turystycznych. Zwrócił również uwagę uczniów na fakt, że świat wygląda inaczej niż ten kreowany przez współczesne media.

Organizator spotkania - nauczyciel geografii:

Danuta Lewczuk